آیا سیاست ما عین دیانت ماست؟

 

کنفرانس غزه در تهران برگزار می شود.  لبنان و لیبی هم نماینده دارند.  مل با گروه کامل آمده و حزب الله فقط رئیس دفتر سیاسی اش را فرستاده. کلی تبلیغ برای انجام چنین کنفرانسی.... سخنرانی نماینده لیبی.. خروج نمایندگان امل به نشانه اعتراض ...سکوت خبری... پیشنهاد خلیل حمدان برای اضافه کردن نام امام موسی صدر و محکوم کردن جنایت ربودنش در لیبی به برگزار کنندگان کنفرانس ( یعنی ایرانی ها!)...  صدور قطعنامه... ذکر نام امام صدر در بند 19 به عنوان یکی از جانبازان آرمان فلسطین و ..بعد تاکید بر روشن شدن مساله. مساله ای که هنوز سرنوشت  ربوده شده گانش مشخص نیست، اما در سند رسمی چنین همایشی تلویحا امام قربانی خوانده می شود!

آیا نویسندگان این قطعنامه اینقدر هم  از توطئه ربودن امام باخبر نبوده اند؟ و اگر بوده اند.....

 

عمرالبشیر به جرم  کشتار مردم بی دفاع در دارفور محکوم می شود. دارفور منطقه بحران زده است،  کمتر کسی است که نداند در آنجا چه می گذرد.  نسل کشی مردم هر روز ادامه دارد...رئیس مجلس ایران برای حمایت از رئیس جمهور مادام العمر ! سودان به سرعت خودش را به افریقا می رساند تا پیام جهان اسلام را به او برساند...

 ...قرار است اسلام از  رئیس جمهور سودان دفاع کند...چرا؟ چون کشور مسلمان است... چون آمریکا و  اسرائیل بدترند.... چون  دوستش داریم.... چون می خواهیم ساز مخالف زده باشیم ..... چون نمی شود کاری یا کسی را  هم ما محکوم کنیم هم امریکا.... موقعیت همیشه باید حفظ شود..رو در رو!.... 300 هزار  یا چند نفر بیشتر کمتر کشته شده هم مهم نیست.... کودکان در آستانه مرگ  را هم خدا حتما فکری برایشان می کند.... رئیس جمهور مادام العمر هم ایرادی ندارد.... فقط مشت محکم بزنیم بر دهان آمریکا....  موقعیت حساس که باشد.. هم برنامه ریزی سریع بلدیم...هم تصویب هر نوع قطعنامه و قانون و غیره.... هم برگزارش کنفرانس بلدیم.... هم  جمع کردن هر کسی که بخواهیم..... اصل طلایی سیاست خارجی ما «خواستن» است.

دعوت از لیبی... درآغوش کشیدن قذافی... حذف نام امام صدر ایرانی از فهرست مطالبات سیاسی...حمایت از مسئول نسل کشی در سودان....

این است سیاست ما که قرار است عین دیانت ما باشد!

حالا مشکل از کدامست؟ دیانتمان، یا سیاستمان که نتیجه اش می شود چنین عملکردهایی؟

 

 

 

/ 3 نظر / 29 بازدید
قمار عشق

مساله ای که معمولا مغفول می ماند اینست که سیاست خارجی ما عین دیانت خارجی ماست و دیانت خارجی ما عین سیاست خارجی ماست

مجید

درود بر شما. مرگ بر منافقان مدعی اسلام و عزت و عدالت. عزتمندی آقایان از قرار دادهای انعقادی با روسیه و چین و در آغوش کشیدن قذافی و عمرالبشیر پیداست. دست عمرالبشیر بیشتر از مقامات دولت یهود در خون فرو رفته است .حداقل اسرائیلی ها از ملت خودشان نمیکشند اما اینها... امام صدر را یهودیان آزار ندادند که از منافقان دوست نما ضربه خورد .از متحجرینی که درد انسانیت و دین نداشتند بلکه درد هوای نفسانی و قدرت و ثروت داشتند.

ندای انقلاب

ایهالناس مسلمان کشی‌یکی‌از سرگرمیهای جدید برای کشورها و دولتهای مسلمان و غیره مسلمان شده. جالب اینجاست که دوستان عزیز آقای احمدی خره،چین و شوروی، قبل از شمارش آرای انتخابات به ایشون تبریک گفتند. کشور چین و شوروی یک ساعت بعد از انتخابات به آنترینژاد تبریک گفتند تو نگو اینها با هم یه قرارهایی دارند و آنهم سرگرمی هست که هر ستاشون دوست دارند و آن هم، مسلمان کشی‌. در ارومجی چین و در چچنیا شوروی و در ایران عزیز دولتها همه مشغول مسلمان کشی‌هستند.احمدی‌نژاد ممکن که خایهٔ امریکا و انگلیس را نمیمالد ولی‌ خوب خایهٔ چین و شوروی را ما چ می‌کند. هی‌نماز جمعه داد میزنم مرگ بر یهودی و صهیونیست تو نگو پولدارترین ادمهایی که شوروی را اداره میکنند یهودی هستند. هر هفته میرم نماز جمعه داد میزنم مرگ بر امریکا و مرگ بر انگلیس تو نگو مسلمان کشهای اصلی‌، چین، شوروی و همین رئیس جمهور قلابی خودمون آقای احمقی خره جنایتکار هستند. «ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا بانفسهم»