مسلمانی ز سر گيريد.......

 

اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

اين وبلاگ قرار بود ارتباطاتی باشد، اما نيست:نه بحث های تخصصی می کنم نه نظريه نقد می کنم

فقط هر وقت حرف در گلو مانده ای دارم،اينجا می نويسم.

داستان سوالات آزمون فرهنگيان،برای همه آشناست.نمی خواهم اين قضيه را بررسی کنم که ببينم از کجا سردر می آورد، که همه اشتباهات اين يکسال و اندی يا توهم روزنامه نگاران و مردم است يا توطئه اجنبی که مستقيم به کاخ سفيد وصل می شود!

نمی خواهم آن را با کاريکاتورهای روزنامه های غربی مقايسه کنم که آنان مسلمان نيستند و ما.......

فقط يک چيز باعث نوشتن اين مطلب است:

وقتی سوالات آزمون را خواندم، اولين چيزی که به ذهنم رسيد اين بود که اگر اين سوالات را يک سنی مذهب ببيند، چه می گويد و ما چه جوابی داريم؟

اين روزها که(در يک سايت ) با مسلمانانی از کشورهای مختلف ارتباط دارم، ديدم  رسانه ها چه تصوير غلطی از شيعه و ايران برايشان ساخته اند، اين را که کنار دشمنی و مخالفت عميق برخی علمای سنی کشورهای مختلف(از عربستان و یمن تا الجزاير و مصر) بگذاريد، نتيجه خيلی وحشتناک می شود: آنوقت گاه حق می دهم  که اين آدمها چنين تصوير غلط و منفی ای از ما داشته باشند. تقريبا تمام  ايرانی های عضو اين سايت برای اصلاح اين تصوير تلاش می کنند. هدف همه رسيدن به اتحاد و همدلی ست و صبورانه برای ايجاد دوستی کار می کنند.

حال با اين سوالات توهين آميز به پيامبر اسلام من به همه آن شبکه های خبری عرب حق می دهم اگر آن را بهانه کنند برای اثبات نامسلمانی ما.

به مفتی های سنی حق می دهم به اين بهانه حکم به کافر بودن شيعه بدهند.

به همه آن جوانان سنی مذهب حق می دهم که ترديد داشته باشند شيعه به پيامبر ايمان دارد يا نه.

ديگر چه نيازی به تحريف و تبليغ و تحريک،وقتی به اسم مسلمانی و (مثلا)تکريم پيامبر پرسشهايی می سازيم که آدم شرم دارد از گفتنش؟

اعترافات سنگينی است، اما کاش همه می دانستند تاوان چنين کارهايی چقدر سنگين است.

اگر مسلمانی اين است پس مسلمانی ز سر گيريم!

(بگرييم بر مظلوميت اسلام و پيامبر رحمتی که امتش اينگونه تعريفش می کنند و بر گمراهی خودمان که اينگونه مسلمانيم)

کاشکی از نسل سلمان می شديم

                           لحظه ای يکدم مسلمان می شديم

 

 

/ 9 نظر / 9 بازدید
شاتوت

واقعاْ جالبه که توی اين مملکت به اصطلاح گل و بلبل هر اتفاقی که میفته می خوان سریع صورت مساله رو پاک کنن وزیر محترم که فرمو دند این قدر شلوغ نکنید چیز مهمی نبوده. بعدشم من نمی دونم این وسط چرا باید از علما عذرخواهی کرد.

از ماست که بر ماست ماشاءالله اينجا همه به فکر پيشرفت مملکت هستند هزار ماشاالله همه دارن تلاش می کنن باريک الله آفرين چقدر مسئولين خوبی داره اين مملکت و ما واقعا چقدر خوب داريم حق پيامبرمون رو ادا می کنيم چقدر ما بی نظيريم فوق العاده ايم من نمی دونم امام زمان (عج) با وجود اين همه يار وفادار و زبر و زرنگ و از همه مهمتر دانشمند چرا ظهور نمی کنه؟!!!!!! امت از اين بهتر می خواد؟!! اگه توهينی که کاريکاتوريست ها کردن اينقدر ناراحتی و راهپيمايی داشت اگه واسه توهين اينا کسی دق کنه تعجبی نداره چرا که اونا هم غير مسلمونن هم دشمنای قسم خورده اسلام ولی اينا چی!!!!!! واقعا آدم زبونش بند مياد

مهدی

سلمان رشدی وقتی ان توهين ها را به رسول نور کرد گفت از منابع تاريخی مسلمانان وام گرفتم ...اگر امروز به رسول خوبی ها توهين ميشه و در حقش جفا می شه ...ريشه اين همه توهين خودمونيم ...ما ...بله ما جماعت مسلمان نام ....از پيامبر تنها به طرز خوردن وراه رفتنش و.....توجه می کنيم ......هر چه می کنيم ...می گوييم سنت رسول خدا و ائمه اطهاره ....به خدا قسم ..که پيامبر را نشناختيم ..در حقش ظلم می کنيم چه شيعه و چه سنی ....ايا از پيامبر برادری ...ايمان ...صبر ...خداپرستی را ياد گرفتيم ...يا ... ايا از راهش گمراه شديم ...... در احاديث امده ...وقتی امام موعود می ايد ..مردمان فکر می کنند که دين جديدی اورده.....براستی داستان اين عصر در ان حديث امده ..که اسلام در عصر اخر الزمان مظلوم است .....

مصطفی

ببخشيد من يادم رفت اسممو بالای نظرم بنويسم شرمنده

دانشطلب

تنها اين اثر هنری از افتخارات ما به حساب نمی آيد کارنامه صفحات درخشانتری مثل سوت و کف زدن حاجی ها در مسجد النبی به مناسبت حلول سال نو شمسي و کارهايی مثل ترجيح دادن صف رستوران مک دونالد به نماز جماعت و ... و ... هم از افتخارات ماست

سامی يوسف

سلام ممنون از نظری که داديد خوشحال شدم که با نظرم موافق هستيد

سلام ممنون از نظری که داديد خوشحال شدم که با نظرم موافق هستيد

آسمان

کاشکی از نسل سلمان می شديم لحظه ای يکدم مسلمان می شديم اینو گل گفتی.البته فکر می کنم در مصرع اول مشکلی نداریم . مشکل اساسی مصرع دومه. وبلاگ پر محتوایی داری مهدیه خانم. به روزم . و سعی می کنم فعلا هر روز آپ کنم. دوست داشتی بیا به کلبه ی ما. آبی باشی مثل آسمان.

مهدی

سلام مهديه خانم ...نمی دونم پاسخ من رو به پيامتون تو سامی انلاين خونديد يا نه ...منتظر جوابتونم ..اگر جوابتون همونه که تو سايت ودر کامنتها گذاشتيد ...فکر نکنم ...قانع نشديد ....اوميداورم ...اين قضيه هم به خير و خوشی تموم بشه ...توکلت علی الله ...فهو حسبه...