شاهكار مهروزي اصولگرا!!!!


8dwj4pe.jpg


معاون اول رئيس جمهور و هيات همراه به ليبي رفتند!!! تا قراردادهاي اقتصادي امضا كنند و روابط را گسترش دهند!
داوودي از دولت انقلابي و اسلامي!! ليبي تجليل مي كند.
مي خواهيم خوشبين باشيم.دلمان مي خواهد به خود بقبولانيم  در اين ديدارها و آغوش گشودن ها حرفي هم از رهبر ايراني شيعه زده مي شود، اما ....نمي توانيم.
ديگر زمان اين خوش باوري ها گذشته..سي سال تمام سفرها، ارتباطات ها، دعوت ها و پيام ها را به بهانه اي توجيه كرديم.
اما امروز كه ديگر نه جنگي هست كه محتاج تسليحات ليبي باشيم نه انقلابمان نوپاست كه نگران لطمه خوردنش از دشمنان.
هرچند در همان آغاز انقلاب هم دولت موقت بازرگان هيات تحقيقي را براي روشن كردن سرنوشت امام موسي صدر تشكيل داده بود كه با مخالفت قذافي و كارشكني هاي داخلي بي نتيجه ماند. هرچند در همان آغاز انقلاب و با همه فشارها و مشكلات امام خميني اجازه حضور قذافي در ايران را نداد،چون «هنوز قضيه آقا موسي حل نشده» بود.
سوال مي كنيم: از همه دولتمردان: آيا در اين سفرها و تجليل ها نامي از امام موسي صدر برديد؟
آقاي داوودي آيا وقتي قذافي را در آغوش مي گرفتيد مي دانستيد رباينده رهبر بزرگ شيعه را در آغوش مي كشيد؟
آيا وقتي به خاك ليبي پا گذاشتيد مي دانستيد سي سال پيش سيد موسي صدر هم مهمان رسمي قذافي بود....اما هرگز از ليبي بازنگشت؟
اصولگرايي چيست؟ در آغوش كشيدن رباينده يك رهبر شيعه؟ مهرورزي چيست؟ فراموش كردن يك متفكر بزرگ ايراني؟ بدنبال كدام منفعت ملي بوديد و هستيد كه قذافي ديكتاتور ديوانه آن را براي ملت ايران تامين مي كند؟ آيا امام موسي صدر يك فرد عادي و عامي بود كه اينگونه فراموشش كرديد؟ تاريخ هميشه معلم خوبي بوده: تاريخ سي سال پيش كه مي گويد چرا سيد موسي را ربودند و حتي از كشتنش ترس داشتند. تاريخ را بخوانيد تا بدانيد يك فرد ربوده نشده، يك تفكر را از ما گرفتند،تفكر اصيل شيعه را كه تجسم عملي مسلمان آزاد و با عزت بود.
مگر نه اينكه دولت نهم قول داده بود قضيه امام موسي صدر را حل مي كند؟ اينگونه؟ با در آغوش كشيدن قذافي؟!!!!
كسي كه مدتهاست به همه شعارهاي انقلابي ش پشت كرده و مجيز شرق و غرب را مي گويد؟

***********
وقتي اين تصوير را ديدم با خود فكر كردم در اين لحظه اي كه دوربين ثبت كرده، داوودي و قذافي هر يك به چه چيز فكر مي كنند؟
شايد آقاي داوودي به ياد امام موسي صدر نبوده، اما مطمئنم ديكتاتور ليبي هرگز سيد موسي صدر را فراموش نمي كند و هرگز فراموش نمي كند او يك ايراني شيعه بود!!! و قذافي يك پان عرب ضد شيعه!


.....و تو اي امام من چقدر غريبي....چمران تو را نماد علي و وارث حسين خواند، اما تو وارث مظلوميت شيعه هم هستي.....تو فرزند موسي بن جعفر(ع) ي و چون او در زندان هارون زمان.
....داستان تو را كه مي خوانيم مي فهميم چطور مي شود مردم علي (ع) را انكار كنند!.. مي فهميم چطور مي شود خورشيد را انكار كرد.
كاش تو آنگونه براي سربلندي انسان تلاش نكرده بودي...كاش آنگونه مدافع حق نبودي و يك تنه مقابل همه شر نمي ايستادي تا امروز اينگونه قلبمان از ظلمي كه به تو مي شود به درد نيايد.
امروز به نام مصلحت،كسي براي تو رنجي را به خود هموار نمي كند!
براي تو كه همه رنج ها را براي آزادي بجان مي خريدي.
داستان تو معني غربت شيعه است....كاش تو آن معني نبودي يا آنكه پايان اين معناست مي آمد.
/ 3 نظر / 9 بازدید
محسن کمالیان

خانم پاليزبان عزيز. سلام و دستتان درد نکند. خيلی خوب و وجدانی نوشتيد. اما از حالا به بعد چه بايد کرد؟ خصوصا حالا که قرار است قذافی هم در آينده نزديک همراه ديگر سران قاره افريقا به ايران دعوت شود؟ به راستی چه بايد کرد؟ آيا راهی جز فرياد کشيدن سر مقام معظم رهبری باقی مانده است؟ به قول خود امام صدر: الملک يبقی مع الکفر و لا يبقی مع الظلم؛ حتی اگر آن حاکم ظالم يک عالم شيعی باشد! ...

نوید

مهدیه خانم ...سلام امیدوارم در پناه خداوند منان سلامت باشید. استفاده از عکسی به این بزرگی باعث شده که قالب وبلاگتون این جوری خراب بشه... اگه تونستید از یک عکس کوچکتر استفاده کنید...

مهديه

آقاي حسيني..چون من از فاير فاكس استفاده مي كردم..وبلاگ مشكل نداشت. عكس رو اصلاح كردم ممنون