راه قدس از لیبی نیست!

 

1- از عجایب جنگ غزه یکی هم این بود که لیبی شد مدافع فلسطین. کشوری که چندسال قبل رهبرش تز تشکیل کشور متحد «اسراطین» را داده بود تا مشکل فلسطین را به خیال خودش حل کند و بار دیگر رهبریش را بر جهان عرب نشان دهد!

این وسط فرستاده ویژه رئیس جمهور هم برای حل جنگ غزه به لیبی رفت. (لینک خبر )چرا؟ چون لیبی جایگاه ویژه ای بین کشورهای عربی دارد! چه جایگاهی را باید از دولتمردان ایرانی پرسید.

سوال من این است که رئیس جمهور ما که برای مساله غزه فرستاده ویژه به لیبی می فرستند، آیا تا بحال فرستاده ای، نامه ای، پیامی هم برای پرونده امام موسی صدر به این کشور دوست و برادر فرستاده است؟

آیا دولتمردان ما کمی از موقعیت سیاسی شان خرج این جریان می کنند؟

2- نکونام، نماینده مجلس، هفته قبل از رای مثبت مجلس به لایحه انعقاد قرار داد دولت با لیبی اظهار تاسف کرد. (لینک خبر )

اظهار تاسفی که هم ناامیدانه است و هم امیدوار کننده. ناامیدانه است چون نمایندگان مجلس به راحتی به چنین لایحه ای رای دادند و هرگز کمی تامل نکردند که رابطه با چه کشوری؟ لیبی؟ رباینده درخشان ترین چهره شیعه؟ آیا در روز بررسی این لایحه کسی در مجلس به نشانه اعتراض و مخالفت حرفی نزد؟ کسی نبود نام موسی صدر را در صحن مجلس جمهوری اسلامی ایران تکرار کند؟ ایا مجلس منتخب مردم همیشه همینطور مدافع هویت و حیثیت ایرانی است؟

امیدوار کننده است، اگر لااقل  زنگ هشداری باشد برای اتفاقات بعد از این. اگر به یاد نمایندگان بیاورد که لیبی مترادف با بزرگترین آدم ربایی قرن است. اگر بعد از این باعث حرکتی، اعتراضی، درخواستی .... باشد از طرف مجلس برای پیگیری جدی و درست سرنوشت امام موسی صدر.

امیدوارم نه جناب نکونام و نه هیچکدام از نمایندگان مجلس این تاسف را فراموش نکنند و حرکتی برای جبرانش بکنند و یادشان باشد هنوز فرصت هست و این معما آزمونی است برای همه ما.

 

/ 2 نظر / 139 بازدید
مقداد

سلام. حرف حقی است. خدا خیرتون بده که ما رو به یاد و راه ایشان پیوند میزنید. یا حسین شهید

حاج محسن

سلام از سایت "مسیر سبز" به مداد و از آنجا به اینجا آمدم . ........................................ اهل فریادی ولی کو گوش وسمع سو ختن را باید آموزی ز شمع قلب میسوزدچو شمع وشعله اش روشنایی بخش گردد بین جمع